1 – تمامی مشترکین و نمایندگان موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط IRANTIVIRUS می باشند و در صورت عدم رعایت این شروط و قوانین مسئولیتی متوجه IRANTIVIRUS نخواهد شد. در این متن از IRANTIVIRUS با عنوان “سرویس دهنده ، وب سایت” نام برده خواهد شد و مشتری یا کاربر IRANTIVIRUS با عنوان “مشترک، کاربر” نامیده خواهند شد. IRANTIVIRUS نیز متعهد می گردد که در قبال دریافت مبلغ تعیین شده، خدمات خود را با شرایط ذکر شده به کاربر ارائه نماید.

2 – تمامی کاربران باید به صورت کامل و دقیق مشخصات بخش خریدار نظیر نام – نام خانوادگی – ایمیل – شماره تماس همراه یا ثابت را تکمیل نمایند و به استناد آیین نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۸ قانون تجارت الکترونیکی، ماده یک بند د “کالاهای ساخته شده با مشخصات فردی مصرف کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا اینکه به دلیل طبیعت آنها نمی توانند بازپس داده شوند و یا اینکه به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.” حق انصراف از معامله برای مصرف کننده ساقط می گردد، بدین منظور پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه، مصرف کننده به هیچ عنوان حق انصراف از خرید را نخواهد داشت.

3 – پیش از خرید محصولات ، ابتدا نسخه آزمایشی محصولات (Trial) را نصب کنید و از سازگار بودنِ آن با ویندوز و کامپیوتر خود مطمئن شوید ، سپس اقدام به خرید محصول نمائید.

4 – بعد از خرید محصولات “چند کاربر” یا “چند دستگاه” یک عدد لایسنس به همان تعداد کاربر ( دستگاه ) دریافت خواهید کرد به عنوان مثال بعد از خرید یک عدد لایسنس 3 کاربر ( 3 دستگاه ) با مدت زمان یک ساله ، یک عدد لایسنس 3 کاربر ( 3 دستگاه ) با مدت زمان یک ساله دریافت خواهید کرد نه سه عدد لایسنس 1 کاربر (1 دستگاه ) یک ساله و از زمان اولین فعال سازی ، اعتبار لایسنس 3 کاربر ( 3 دستگاه ) شروع می شود.

5 – مسئولیت نگهداری از لایسنس های اختصاص داده شده به کاربر به عهده کاربر (مشترک) می باشد و در صورت منتشر شدن لایسنس توسط کاربر به دیگر اشخاص، IRANTIVIRUS هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات به وجود آمده نخواهد داشت.
نکته : شایان ذکر است لایسنس های ارایه شده نزد IRANTIVIRUS کاملا محفوظ بوده و هیچ گاه توسط سرویس دهنده در اختیار افراد دیگر قرارداده نخواهد شد.

6 – سرویس دهنده حق تصمیم بر ارائه هر یک از سرویس ها را برای خود محفوظ می دارد و در حالت هایی که امکان ارائه یکی از سرویس ها از نظر فنی، قانونی و یا هر دلیل دیگر وجود نداشته باشد سرویس مشترک مذکور را لغو می نماید و وجه دریافت شده کاملا به مشترک بازگردانده خواهد شد.

7 – پس از ثبت سفارش توسط کاربر به هیچ عنوان امکان عودت وجه و لغو سفارش بدون دلیل معتبر نمی باشد. تنها در صورتی امکان عودت و بازگشت وجه پرداختی وجود دارد که سرویس دهنده قادر به ارائه لایسنس درخواستی شما در مدت زمان تعیین شده نباشد و محصول خریداری شده غیر اورجینال باشد.

8 – قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد و تمامی محصولات که به صورت باکس فروخته می شوند در صورت باز نشدن باکس توسط کاربر یا عدم صدمه فیزیکی به باکس قابلیت عودت دارند و فقط هزینه برگشت کالا بر عهده کاربر می باشد.

1 – در صورتیکه مشکلاتی برای سرویس دهنده پیش آید و این مشکلات از عهده مسئولین این وب سایت خارج باشد و موجب قطعی ارتباط با نمایندگان، تحریم ایران توسط شرکت های تولید کننده و یا از کار افتادن خدماتی که سرویس دهنده به مشتری ارائه می دهد گردد، این مورد از عهده مسئولین سرویس دهنده خارج می باشد و مسئولیتی متوجه آنان نخواهد بود.

2 – لایسنسهای ارائه شده تنها قابل استفاده بر روی همان تعداد کامپیوتری است که در سایت درج شده و در صورت استفاده بر روی بیش از تعداد مجاز، از سوی شرکت تولید کننده در BlackList قرار گرفته و IRANTIVIRUS نیز مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

3 – سرویس دهنده متعهد می گردد تا لایسنس های کاملا اورجینال در اختیار مشترک قرار دهد.

4 – محصولات خانگی کسپرسکی : شرکت Kaspersky تعداد فعال سازی هر یک از محصولات کسپرسکی خانگی را به تعداد سه بار در سال کاهش داده است، برای مثال کسپرسکی اینترنت سکیوریتی مولتی دیوایس 2 دستگاه جهت استفاده برای 2 دستگاه ( 2 کاربر ) و در مجموع 6 بار فعال می شود. جهت هر گونه کمک بیشتر در این مورد کاربران می بایست با پشتیبانی آنلاین کسپرسکی به آدرس زیر رجوع کنند My.kaspersky.com شرکت کسپرسکی و نمایندگان رسمی هیچ مسئولیتی در قبال افزایش تعداد فعال سازی کدها ندارد.

5 – محصولات خانگی نورتون : شرکت Symantec فعال سازی و بروزرسانی آنتی ویروس ها را برای کاربران ایرانی محدود نموده است و طبق قوانین این شرکت خدماتی به کاربران ایرانی ارائه نمی شود و استفاده از این آنتی ویروس ، فقط از طریق تغییر IP امکانپذیر می باشد.

6 – محصولات خانگی مک آفی :شرکت McAfee فعال سازی و بروزرسانی آنتی ویروس ها را برای کاربران ایرانی محدود نموده است و طبق قوانین این شرکت خدماتی به کاربران ایرانی ارائه نمی شود و استفاده از این آنتی ویروس ، فقط از طریق تغییر IP امکانپذیر می باشد.

7 – محصولات مایکروسافت : لایسنس های ویندوز MSDN که با قیمت پایین تری به فروش می رسند،کاملا قانونی و اورجینال بوده و  IRANTIVIRUS این لایسنس ها را تا 6 ماه بعد از فروش ضمانت می کند و این لایسنس ها قابلیت نگهداری ندارند و باید در کمتر از 7 روز فعال گردند و در صورت بروز مشکل، لایسنس جدید در اختیار مشتری می گذارد. این لایسنس از نوع لایسنس های ارزان قیمت مایکروسافت می باشد و طبق قوانین شرکت مایکروسافت نصب و فعالسازی تنها یک مرتبه بر روی یک سخت افزار صورت می گیرد ، توجه داشته باشید نصب و فعالسازی مجدد حتی بر روی سیستم اول از طریق وارد کردن لایسنس وجود ندارد. از لحاظ دریافت آپدیت ها و استفاده از Store ویندوز نیز هیچ تفاوتی با لایسنس Retail ندارد. توصیه ما به خریداران این لایسنس بعد از نصب و فعال سازی ویندوز از پارتیشن ویندوز و لایسنس بکاپ بگیرند و مانند ویندوزهای اورجینال لپ تاب برای نصب مجدد آن را Restore نمایند. در صورت نداشتن بکاپ به صورت Activate by Phone فعال خواهد شد.
لایسنس های ویندوز Retail  به قطعات سخت افزاری کامپیوتر حساسیت ندارند و بالا ترین درجه لایسنس برای نسخه های خانگی ویندوز می باشد و طبق قوانین شرکت مایکروسافت تعداد فعال سازی آنلاین این لایسنس نامحدود (حدودا 10 مرتبه) می باشد.این لایسنس ها از نماینده رسمی مایکروسافت تهیه می شوند.

8 – شرکت های سازنده محصولات امنیتی قوانین خاص خود را دارند و ما فقط بخشی از این قوانین که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد را ذکر کرده ایم و مرجع اصلی این قوانین در سایت سازنده موجود می باشد و بدیهی است با تغییر قوانین این شرکت ها ، IRANTIVIRUS مسئولیتی در قبال آن ندارد.

9 – محصولات اویرا : شرکت Avira تعداد فعال سازی هر یک از محصولات اویرا خانگی را به تعداد دو بار در سال کاهش داده است، برای مثال اویرا اینترنت سکیوریتی 1 دستگاه جهت استفاده برای 1 دستگاه ( 1 کاربر ) و در مجموع 2 بار فعال می شود. شرکت اویرا و نمایندگان رسمی هیچ مسئولیتی در قبال افزایش تعداد فعال سازی کدها ندارد.

1 – تمامی کاربران موظف هستند تا مشکلات خود را از طریق سیستم پشتیبانی و در ساعات اداری از طریق تماس تلفنی پیگیری نمایند.
2 – سرویس دهنده (IRANTIVIRUS) متعهد می شود تا تمامی تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات مربوط به پشتیبانی سرویس مربوطه انجام دهد تا رضایت کاربر را جلب نماید.
3 – پشتیبانی برای حل مشکلات احتمالی در لایسنس های فروخته شده فقط از طریق برنامه AnyDesk و برنامه های مشابه امکانپذیر است.
4 – در صورتی که کاربر در هنگام خرید مشخصات بخش خریدار نظیر نام – نام خانوادگی – ایمیل – شماره تماس همراه یا ثابت را تکمیل نکرده باشد هیچ گونه خدمات گارانتی و پشتیبانی به او ارائه نخواهد شد.